O mnie

Pasja rodzi profesjonalizm

Pewnie wielokrotnie słyszeliście stwierdzenia typu „zdolny ale leń” lub „ma potencjał ale go nie wykorzystuje”. Zwłaszcza to pierwsze w dzieciństwie słyszałem od rodziców po każdej wywiadówce. Cóż, dopiero jak dorosłem dowiedziałem się dlaczego ludzie nie wykorzystują swojego potencjału.

Jako absolwent uczelni biznesowych, praktycznie od razu po ukończeniu studiów związałem się z branżą edukacyjną. Najpierw jako wykładowca akademicki, a potem również jako trener biznesu. Prowadzone przeze mnie zajęcia czy warsztaty, mają przede wszystkim wpływać na postawy uczestniczących w nich osób. Moim celem jest sprawienie, aby zainteresować i zmotywować kursantów, do wprowadzenia w życie omawianych na szkoleniach treści. I to jest klucz do skuteczności.

Większość rzeczy, które w życiu robimy, robimy je dla siebie. Bez względu na to gdzie pracujemy i kto nam płaci - zawsze pracujemy na swój własny rachunek. W rozmowie z jednym z uczestników szkolenia stwierdziłem, że jestem egoistą, bo dbam o swój wizerunek i opinię o mnie. Chcę być pozytywnie zapamiętany przez ludzi, z którymi się spotykam. W odpowiedzi usłyszałem, że to nie jest egoizm, to jest profesjonalizm. W moim ulubionym wykładzie Jacek Walkiewicz stwierdził: pasja rodzi profesjonalizm, a profesjonalizm daje jakość, w dzisiejszych czasach szczególnie. Uwielbiam swoją pracę, więc wykonuję ją z zaangażowaniem. A pozytywne emocje przekładają się na postawy uczestników warsztatów.

Profesjonalizm daje jakość

Specjalizuję się w szkoleniach z zakresu sprzedaży, obsługi klienta i komunikacji. W trzech powiązanych ze sobą obszarach. Tak, aby skutecznie budować długofalowe relacje z otaczającymi nas ludźmi. Nie ma mowy o skutecznej sprzedaży bez profesjonalnej obsługi klienta, i nie ma szans na profesjonalną obsługę bez skutecznej komunikacji.

Skuteczność, efektywność, wydajność, nazwijcie to po swojemu, to jest cecha pożądana w biznesie, a nie to ile czasu pracujemy. W sprzedaży, jak w życiu podstawa to postawa.

Podobno jestem zdolny i leniwy, ale na pewno jestem skuteczny. Zapraszam na prowadzone przeze mnie warsztaty. Będzie miło, energetycznie, pozytywnie i efektywnie.


Paweł Niemotko